4 najbardziej efektywne programy do napisów na YouTube

Subtitle jest najbardziej istotną rzeczą w każdym filmie. Sub będzie wyświetlany na dole filmu, więc bardzo ważne jest, aby film był zrozumiały. Napis filmu będzie wyświetlany po zakończeniu filmu, a przed jego rozpoczęciem. Czcionka napisu będzie wyświetlana w czerni i bieli i będzie znajdować się na środku ekranu.

Na rynku dostępnych jest wiele programów do tworzenia napisów na YouTube, ale nie wszystkie są skuteczne i wydajne.

Istnieją dwa podstawowe rodzaje napisów do filmów.

– Napisy zamknięte (Closed captioning)

– Napisy otwarte

Napisy zamknięte (Closed Captioning)

Jest to najbardziej powszechny i prosty rodzaj napisów. Zamknięte napisy będą wyświetlane na ekranie tuż pod filmem. Istnieją różne metody wyświetlania napisów zamkniętych w filmie.

1. Pierwsza metoda polega na wyświetlaniu napisów w tym samym rozmiarze co film.

2. Druga metoda polega na wyświetlaniu napisów w większym rozmiarze niż wideo.

3. Trzecią metodą jest wyświetlenie napisów w mniejszym rozmiarze i umieszczenie ich po prawej stronie filmu.

Open Captioning

Jest to najnowsza i skuteczna metoda wyświetlania napisów. Ten typ napisów będzie wyświetlany czarno-białą czcionką i będzie wyświetlany w lewym górnym rogu ekranu.

Jest to najbardziej efektywny sposób wyświetlania napisów w filmie. Tekst będzie wyświetlany w pogrubionym i jasnym kolorze i będzie wyświetlany w górnej części filmu.

Jak zrobić napisy w filmie:

Jeśli musisz zrobić napisy w wideo, to najlepszym sposobem jest użycie Adobe Captions. Jest to doskonały i najbardziej niezawodny program do tworzenia napisów. Możesz również zrobić napisy w filmie za pomocą Subtitle Edit.

Wnioski:

Teraz już wiesz, jak zrobić napisy w filmie. Jestem pewien, że spodoba Ci się tworzenie napisów w filmie. Więc, spróbuj raz i zobacz wyniki.