Dlaczego musimy uczyć się nauki, technologii, inżynierii i matematyki (STEM) w szkole?

Szkoła jest jedynym miejscem, gdzie uczeń może nauczyć się czegoś nowego, a także miejscem, gdzie studenci zdobywają wykształcenie. Jednak obecnie system szkolny zmienia się z powodu postępu technologicznego i potrzeb współczesnego społeczeństwa. Szkoła nie jest tylko do nauki konkretnego przedmiotu, ale do nauki czegoś nowego i czegoś, co pomoże ci w przyszłym życiu.

Oto powody, dla których musisz uczyć się nauki, technologii, inżynierii i matematyki (STEM):

1. STEM jest bardzo ważny dla Twojej przyszłej pracy

Jest bardzo jasne, że dzisiejszy świat jest bardzo różny od przeszłości. Istnieje duże przesunięcie od pracy fizycznej do pracy biurowej. W dzisiejszych czasach mamy maszyny, które doskonale wykonują prace manualne. Praca, którą kiedyś wykonywaliśmy ręcznie, teraz jest wykonywana automatycznie.

Jeśli chcesz odnieść sukces w przyszłości, musisz nauczyć się STEM, ponieważ jest to jedyny sposób, aby utrzymać się w grze.

2. STEM pomaga zrozumieć działanie wszechświata

Jako ludzie jesteśmy ciekawi i chcemy wiedzieć wszystko. Tak jak wiemy, im więcej wiemy, tym bardziej możemy zrozumieć wszechświat.

Im więcej się nauczysz, tym więcej będziesz wiedział o otaczającym cię świecie.

3. STEM pomaga w eksploracji przestrzeni kosmicznej

Świat szybko się zmienia, a jedną z najbardziej znaczących zmian jest to, że zmierza w kierunku przestrzeni kosmicznej. Najbardziej znaczącą rzeczą jest to, że będziemy żyć na innych planetach, a pierwszym krokiem w tym kierunku jest odkrywanie wszechświata.

4. STEM pomaga w rozwiązywaniu złożonych problemów

W dzisiejszym świecie istnieje wiele złożonych problemów. Jeśli nie rozwiążemy tych problemów, to jest szansa, że w przyszłości może nas to dotknąć.

5. STEM pomaga rozwiązywać globalne problemy

W dzisiejszym świecie jest kilka poważnych problemów. Te kwestie mogą być rozwiązane tylko wtedy, gdy zrozumiemy naturę i problemy, przed którymi stoimy.

6. STEM pomaga zrozumieć ewolucję naszego gatunku

Od bardzo dawna żyjemy w tym samym miejscu. Jednak stale dostosowujemy się do zmian w środowisku.

7. STEM pomaga zrozumieć naturę wszechświata

W naszym umyśle jest wiele pytań, na które nie możemy odpowiedzieć, ale kiedy badamy wszechświat, możemy zrozumieć, że wszechświat jest wielką rzeczą, a my jesteśmy tylko małą częścią tego.

8. STEM pomaga zrozumieć wewnętrzne funkcjonowanie naszego ciała

Jako ludzie nie możemy nigdzie iść bez smartfona, więc jak przeżyjesz bez wiedzy o tym, jak działa?

Wnioski:

Powyższa lista pokazuje, że musimy uczyć się nauki, technologii, inżynierii i matematyki w szkole. Są to jedyne sposoby, aby zbadać wszechświat, zrozumieć naturę i zrozumieć nasze ciało.