Jak zrobić telewizor z wykorzystaniem LCD?

W dzisiejszych czasach ludzie wykorzystują LCD na bardzo dużą skalę, jest on stosowany we wszelkiego rodzaju urządzeniach elektronicznych i jest to jeden z najpopularniejszych elementów stosowanych w elektronice.

Dlaczego jest tak popularny?

LCD jest najtańszą technologią stosowaną w tworzeniu telewizorów, ponieważ wykorzystuje mniejszą ilość materiałów. Jeśli myślisz, że nie jest możliwe zbudowanie telewizora przy użyciu LCD, to jestem tutaj, aby powiedzieć Ci, że jesteś w błędzie.

Jak zrobić telewizor przy użyciu LCD?

Istnieją trzy główne elementy każdego telewizora LCD: Panel LCD, podświetlenie i sterownik wideo. Omówmy każdy z nich po kolei.

Pierwszym krokiem jest zakup panelu LCD. Rozmiar panelu zależy od wielkości ekranu. Teraz powinieneś zadać sobie pytanie, czy chcesz mieć duży czy mały ekran.

Jeśli chcesz większy ekran to będziesz musiał kupić większy panel, a jeśli chcesz mniejszy to będziesz musiał kupić mniejszy panel.

Kolejnym krokiem jest zakup podświetlenia. Podświetlenie to element, który podświetla cały panel. Tak więc, jest to niezbędne, aby panel został podświetlony.

Następnie trzecim i ostatnim krokiem jest zakup sterownika wideo. Sterownik wideo to część, która jest odpowiedzialna za odbiór sygnału wideo i jego przetwarzanie.

Wnioski:

Nie jestem pewien, czy podjęliście decyzję o zrobieniu telewizora przy użyciu LCD, ale jeśli nadal nie macie, to powinniście iść do przodu i kupić niezbędne części do niego.